ساخت و تولید

تولید چیست؟

اصطلاح ساخت و تولید به پردازش مواد خام یا قطعات به کالاهای نهایی از طریق استفاده از ابزار، نیروی انسانی، ماشین آلات و فرآوری شیمیایی اشاره دارد.

تولید به شرکت ها اجازه می دهد تا محصولات نهایی را با هزینه ای بالاتر از ارزش مواد خام مورد استفاده بفروشند . تولید در مقیاس بزرگ امکان تولید انبوه کالاها را با استفاده از فرآیندهای خط مونتاژ و فناوری های پیشرفته به عنوان دارایی اصلی فراهم می کند . تکنیک‌های تولید کارآمد، تولیدکنندگان را قادر می‌سازد تا از صرفه‌جویی در مقیاس استفاده کنند و واحدهای بیشتری را با هزینه کمتر تولید کنند.

خوراکی های کلیدی

تولید فرآیند تبدیل مواد خام یا قطعات به کالاهای نهایی از طریق استفاده از ابزار، نیروی انسانی، ماشین آلات و فرآوری شیمیایی است.
بیشتر محصولات قبل از انقلاب صنعتی با استفاده از نیروی انسانی و ابزار اولیه دست ساز بودند.
انقلاب صنعتی منجر به تولید انبوه، تولید خط مونتاژ و استفاده از مکانیزاسیون برای تولید مقادیر بیشتر کالا با هزینه کمتر شد.
تحلیلگران مالی گزارش تولید ISM را هر ماه به عنوان یک شاخص اولیه بالقوه سلامت اقتصاد و اینکه بازار سهام ممکن است به کجا هدایت شود، مطالعه می کنند.
تولید را می توان بر اساس انواع، فرآیندها یا تکنیک های مختلف تعریف و طبقه بندی کرد.

درک ساخت و ساز

تولید بخش جدایی ناپذیر و بزرگ اقتصاد است . این شامل پردازش و پالایش مواد خام مانند سنگ معدن، چوب و مواد غذایی به محصولات نهایی مانند کالاهای فلزی، مبلمان و غذاهای فرآوری شده است.

تبدیل این مواد خام به چیزی مفیدتر ارزش افزوده دارد . این ارزش افزوده قیمت محصولات نهایی را افزایش می دهد و تولید را به بخشی بسیار سودآور از زنجیره کسب و کار تبدیل می کند. برخی از افراد در مهارت های مورد نیاز برای تولید کالا تخصص دارند، در حالی که برخی دیگر بودجه مورد نیاز کسب و کارها را برای خرید ابزار و مواد فراهم می کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد، کارایی در تولید می تواند منجر به بهره وری بالاتر و صرفه جویی در هزینه شود. تولیدکنندگان می توانند این کار را انجام دهند اگر بتوانند:

انواع ساخت

نحوه تولید محصولات در طول زمان تغییر کرده است. مردم در طول تاریخ کالاهایی را با استفاده از مواد خام تولید می کردند. و در موارد خاص، آنها هنوز هم انجام می دهند. تولید دستی شامل استفاده از ابزارهای اساسی از طریق فرآیندهای سنتی تر است. این شکل از ساخت اغلب با هنرهای تزئینی، تولید پارچه، چرم کاری، نجاری و برخی فلزکاری همراه است.

اجناس دست ساز کار فشرده ای هستند و به زمان زیادی نیاز دارند. در برخی موارد بسته به عرضه کننده و نوع کالا می توانند قیمت بالایی داشته باشند. به عنوان مثال، اقلام مد دست ساز منحصر به فرد را می توان با قیمت بالاتری در مقایسه با موارد تولید انبوه فروخت.

با این حال، مواردی وجود دارد که در آن افرادی که با استفاده از این تکنیک ها کالا تولید می کنند، می توان مورد استثمار قرار گرفت، به خصوص در مواردی که قوانین کار ضعیف است و تقاضا برای مشاغل زیاد است.

کسب و کارهای بزرگتر از مکانیزاسیون برای تولید انبوه اقلام در مقیاس بسیار بزرگتر استفاده می کنند. این فرآیند شامل استفاده از ماشین آلات است، به این معنی که دستکاری دستی مواد لزوماً مورد نیاز نیست.

سرمایه انسانی بسیار کمی در فرآیند تولید مورد نیاز است، اگرچه ممکن است به افراد بسیار ماهر برای کار و اطمینان از عملکرد صحیح ماشین آلات نیاز باشد.